Satranç Kurslarımız Başlıyor.

Satranç Akademisi olarak 2015-2016 Eğitim Dönemi satranç kurslarımız Ekim ayı itibariyle başlıyor.  Satranç, Akademi’den öğrenilir.

2007 yılından bu yana faaliyette olan Satranç Akademisi’nde her yaş ve seviyeye yönelik satranç eğitimlerimiz aralıksız devam ediyor.

Kurs bilgilerimiz aşağıdaki gibidir. Sorularınız ve bilgi almak için mail ile ya da telefon ile iletişim kurabilirsiniz.

3-anaokulu satrancımız

Anaokulu Satranç Sınıfları: Okul öncesi seviyesinde satranç eğitimlerimiz, hafta içi ve hafta sonu sınıflarında sürdürülmektedir. Kayıtlar yaş ve seviyelerine göre, mevcut ve yeni gruplarımız için devam etmektedir.  Ders saatlerimiz haftada bir gün ve 1,5 saattir (90 dakika)

Ders Saatleri:     Cumartesi                 Pazar                         Cuma

09:30-11:00            10:30-12:00                  10:30-12:00

11:30-13:00             13:00-14:30                  13:00-14:30

13:30-15:00

 

Knowledgeable

Gelişim Grupları: Satranç bilgisi olup geliştirmek isteyenler için oluşturulmuş sınıflarımıza ilkokul öğrencileri katılmaktadırlar. Bu grup öğrencileri eğitsel faaliyetlerin yanı sıra turnuvalara yönelik olarak sportif hazırlık sürecine de gireceklerdir. Grubun hedefleri arasında; satranç teknik ve taktik bilgilerinin öğretilmesi, dikkat süresinin artırılmasına ve problem çözme yeteneklerinin artırılmasına yönelik çalışma ve problem çözümleri, yarışma kuralları, sportmenlik, turnuva kuralları, sportif deneyim kazanmaya yönelik etkinliler vb yer almaktadır.

Ders saatleri haftada bir gün ve 1,5 saattir.

Ders Saatleri:     Cumartesi                 Pazar                              Cuma

09:30-11:00            10:30-12:00                  10:30-12:00

11:30-13:00             13:00-14:30                  13:00-14:30

13:30-15:00

CHYJoMaUcAEsf6I

Yetişkin Eğitimleri: Satranç öğrenmek isteyen yetişkinlere yönelik olarak hazırlanan eğitim kurslarımız, hafta içi ve hafta sonu olmak üzere akşam saatlerinde verilmektedir. İş çıkış saatlerine göre hazırlanan kurslarımız hafta da bir gün 2 saat şeklinde sürmektedir. Ders saatleri esnektir ve gruba göre ayarlanmaktadır.

Ders Saatleri:     Cumartesi                            Çarşamba

17:00-19:00                            18:30-20:30

antrenör kursu

Satranç Antrenörlüğüne Hazırlık Kursları: Satranç Antrenörü olmak isteyen yetişkinlere yönelik olarak hazırlanan eğitim programlarımız hafta içi ve hafta sonu olmak üzere iki ayrı grupta sürdürülmektedir. Eğitimler 3 ay ve 6 aylık olmak üzere iki grupta yer almaktadır. 6 Aylık kurs içerisinde 2 aylık staj zorunluluğu da vardır. Staj haftada bir gün, yarım gün şeklinde olmaktadır. Eğitim sonunda da proje hazırlığı olmaktadır.

Ders Saatleri:               Cumartesi                   Perşembe

17:00-20:00                  17:30-20:00

4-partner sistem

ChessPartner Desteği: Satranç Akademisi projesi olan Chessspartner’da; gruba dahil olan sporcu veya öğrenciler bireysel olarak, başarılı satranç sporcularıyla birlikte oynama ve onları model alarak hızlı gelişime sahip olacaklardır. Bireysel Koçluğa dayanan etkin bir yöntemdir. Bu yöntemle milli takım ve turnuva başarıları hedeflenmektedir. Farklı yerlerde eğitim alan sporcularında sıklıkla kullandığı bu yöntemimizle çok sayıda sporcu ciddi başarılar elde etmişlerdir.

4-akademi kitaplığı

Satranç Özel Dersi: Satranç Akademisi kadrosu ile İstanbul’da ve referans vereceğimiz antrenörler ile de diğer bir çok ilde antrenörlerimiz birebir ve küçük gruplarda satranç özel dersleri vermektedirler. Bu konuda bilgi alabilirsiniz. Web sayfamızda bu konuda destek olabilecek Antrenörlerimiz kısa süre içinde yayınlanacaktır.

çcuk ligi birincisi

Turnuva Satranç Grubu: Hafta da 2 gün ve 2’şer saatten oluşan bu grubumuzun hazırlığı turnuvalara göre çeşitlilik göstermektedir. Çeşitli kamplar ve bireysel destek gruplarıyla da deneyim ve bilgileri artırılmaktadır. Ayrıca Açılış repertuarı oluşturma, Rakibe hazırlık, Turnuvalarda refakat, Sportif koçluk, Özel antrenörlerle güçlü turnuvalara hazırlık süreçlerini de desteklemekteyiz. Eğitimler dışında turnuva destek gruplarımıza her sporcu katılabilmektedir.

4-chessbase eğitim 1

Antrenörlere Yönelik Kurslar: Satranç antrenörü olup kendini geliştirmek isteyenlere yönelik olarak açılan bu kurslarımızda formasyonel, sportif, teknoloji, eğitim materyalleri oluşturma ve workshop çalışmaları yer almaktadır.  

3-anaokulu satr

Anaokulu Satranç Antrenörlüğü Kursu: Bu eğitime katılacaklar mülakat ile kursa alınmakta ve 4 aylık eğitim süresi yer almaktadır. Anaokullarına yönelik formasyonel bilgi, öğretmen dosyası, öğrenci ders örnekleri eğitimin içinde yer almakta ve çok sayıda uygulama yapılmaktadır. Anaokulu satrancına yönelik eğitim malzemeleri de birlikte hazırlanmaktadır.

 

                                       Satranç Anaokulu

 

Comments

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.