Okul Öncesi

Anaokullarında ve merkezimizde özel olarak açtığımız eğitim grubumuzdur. Eğitimlerimizi anaokulu öğretmenliği ve sınıf öğretmenliği yapmış antrenörlerimiz vermektedir. Tamamen Satranç Akademisine ait olan anaokulu programı uygulanmaktadır. Oyunlar ve eğlenceli ders içeriklerinin dışında lisanslı teknolojik eğitim materyalleri de kullanılmaktadır.

İleri Düzey

Bu grubumuz daha çok antrenman grubu ve Satranç Akademisi’nin beyin takımını oluşturmaktadır. Bireysel Antrenman Programı (BAP) ve Chesspartner sistemi ile desteklenerek gelişimleri artırılır ve yakından takip edilir. Amaç üst düzey turnuvalara katılacak sporcular yetiştirerek, il, ulusal ve uluslararası alanda başarı elde etmektir.

Başlangıç Düzeyi

Satranç okur yazarlığının kazandırıldığı ve satranç düşünce yapısının oluşturulmaya başlandığı gruptur. Satrancı sevdirerek, özel çalışma ve kaynaklarla desteklenerek kısa sürede bir üst düzeye çıkılması sağlanır. Satrançta öğrencinin nerede olacağının belirlendiği seviyedir.  Yetenek ve ilgileri doğrultusunda her öğrenci için ayrı hedefler belirlenir.

Gelişim Grubu

Satranç okur yazarlığını bitiren temel eğitim öğrencilerimizin taktik ve teknik gelişimlerinin artırılarak bir üst düzeye hazırlanmasını sağladığımız sporcularımızın oluşturduğu grubumuzdur. Bu grupta hızlı gelişim sağlayan öğrencilerimiz turnuvalara yönlendirilerek deneyim kazandırılmaktadır. Bir üst düzey ile antrenman çalışmaları yapılmaktadır.

Turnuva Grubu

Gelişim düzeyinden sonra gelen bu grubumuzda öğrencilerimiz sporculuğa adım atmaya başlayarak, turnuvalara girmeye başlarlar.