Antrenörlüğe Hazırlık Kursumuz Başlıyor.

Satranç Akademisi olarak 5.dönem Satranç Antrenörlüğüne Hazırlık Kursumuz 17 Eylül 2014 Çarşamba günü saat 18:00’de Kartal’daki merkezimizde başlayacaktır.

 

3 ay sürecek olan antrenörlüğe hazırlık kursumuzun amacı; ana okulları ve ilköğretimlerde çalışacak temel eğitim düzeyi seviyesindeki antrenör ihtiyacını karşılamaya yöneliktir.

 

Bu kurslarımızda; antrenör mesleki bilgileri, satranç ders ve çalışmaları, formasyonel bilgiler, teknik ve taktik bilgiler, turnuva hazırlığı, çeşitli uygulamalar, proje sunumları, turnuva gözlemi, turnuva hazırlama süreci, sporcunun bireysel hazırlığı ve antrenörlere yönlendirilmesi,lisanslı olarak bir turnuvaya katılınması, ders gözlemleri vb. içeriği olacaktır.

 

Sınıf seviyesi ve çalışma takvimimize göre kurs süresi en fazla bir ay uzar.

 

Kurs bitiminde kursiyerler federasyonumuzun antrenörlük kurslarına katılırlar, kalmaları durumunda ücretsiz olarak kurs tekrarına ve eğitim desteğine devam edilir. Ancak bu durum toplam ders saatinin %25’inden fazlasında devamsızlık yapanları kapsamaz.

 

6 Aylık Antrenörlüğe hazırlık ve istihdam kurslarımızı tamamlayarak sınavlarını geçen kursiyerlerimiz ise; Satranç Akademisi tarafından çeşitli okullarda görevlendirilerek mesleğe adım atarlar.

 

Satranç Akademisi’nin portföyündeki okul ve diğer kurumlar konusunda, kimin görevlendirileceği ve oluşacak maaş farkı durumları kuruma, ulaşıma ve iş gücü ile kursiyerin yeterliliklerine göre değişiklik göstermektedir.

 

Kurslarımız hakkında daha fazla bilgi için https://satrancakademisi.com/  adresindeki iletişim bilgileri vasıtasıyla ya da merkezimize gelerek öğrenebilirsiniz.

 

Comments

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.