Satranç Antrenörlüğüne Hazırlık Kursu

Satranç Akademisi olarak, 2019-2020 eğitim döneminde 9.sunu düzenleyeceğimiz, Satranç Antrenörlüğüne Hazırlık ve Antrenör Gelişim Kursumuza kayıtlar açılmıştır.

Kursumuza Satranç Antrenörü olmak isteyen herkes ve antrenör olup geliştirmek isteyen herkes başvuru yapabilir. Kursumuz 15 kişi ile sınırlıdır. Kursumuzun içeriği federasyonumuzun antrenörlük kurslarına hazırlık ve ötesinde satranç antrenörlüğü formasyonu üzerinedir.

Eğitimde, satrancın öğrencilere nasıl öğretileceği, kullanılacak eğitimsel araçlar/ yöntemler, örnek ders anlatımları, gerçek senaryolar ile karşılaşılabilecek sorunlar ve özüm yolları, Satrancın tarafları ve antrenörün özellikleri, sporcu yetiştirme, yetenek seçimi, iş görüşmeleri, organizasyonlar, turnuvalara sporcu kaydı, turnuva bilgileri, satranç özel antrenman bilgileri vb konular üzerinde durulacaktır.

Her bir kursiyerimize defter tutturulacak olup, bir hem dijital hem de normal antrenör çantası oluşturulacaktır. Ayrıca kursiyerlerimizden istekli olanlara Satranç Akademisi çatısı altında staj ve iş imkanı da sunulacaktır.

Eğitim 4 ay sürecek olup aylık 300 lira eğitim ücreti alınmaktadır. Eğitimler Kartal’da Satranç Akademisinde verilecektir.

Ayrıntılı bilgi ve sorularınız için info@satrancakademisi.com mail adresine ya da 02163898015 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.